Zdravotní účinky cvičení sunda

Sundo praxe napomáhá rozvíjet silnou životní­ energii a aktivuje přirozené léčivé síly našeho těla. Během dechové části praxe navozuje hluboké meditační stavy a prohlubuje naši spiritualitu.

Protože praxe uvolnˆuje zablokované energetické dráhy v těle a shromažduje životní­ energii čchi, cvi­čící pocituje zlepšení­ zdraví­ na fyzické úrovni. Jakmile se tantien ustaví­ v silnější energii, mysl člověka se vyváží­ a uzemní­. Protože se praxí­ dostává do těla ví­ce kyslíku, zlepšuje se také náš metabolismus. Praxe podporuje cirkulaci krve v těle a tí­m napomáhá zotavení­ se z únavy a mentálního napětí.

SunDo praxe je také známá jako nápomocná v boji s obezitou, vysokým krevní­m tlakem, cukrovkou a vysokým cholesterolem. Zlepšuje se trávení­, protože hluboké břišní dýchání­ stimuluje střeva. Se zlepšením trávení­ a vylučování se nám projasní­ a vyčistí i plet.

Po několika měsící­ch praxe - podle individuálního vývoje cvičících a intenzity praxe - lidé uvádějí, že vní­mají­ teplo generované v taintienu a zakoušejí­ živost a vyšší vibrační úroveň těla díky aktivované energii čchi.


Lidém kteří začnou cvičit sundo, nejčastěji uvádějí:

- lepší­ a hlubší­ spánek     

- méně stavů únavy a vyčerpanosti     

- ví­ce energie v každodenním životě

- soustředěnější a jasná mysl     

- zlepšení­ flexibility těla     

- úleva od emoční­ho stresu     

- lepší­ trávení­, normální­ a pravidelné vylučování­     

- teplejší­ končetiny (u těch, kdo trpěli na studené ruce a nohy)     

- odolnost vůči chřipce nebo rychlejší­ zotavení­     

- celkové posí­lení­ imunitní­ho systému